Trendy i moda w aranżacji wnętrz

Remont domu czy mieszkania jest to okres podejmowania ogromnej liczby decyzji, z których konsekwencjami będziemy mieć styczność niemalże cały czas aż do momentu kolejnego remontu. Dlatego podejmując jakiekolwiek decyzje związane z materiałami, produktami, czy ogólnie obecnie wykorzystywanymi rozwiązaniami w tej dziedzinie należy zaczerpnąć fachowych informacji w sklepach budowlanych lub chociaż poczytać opinie w internecie.

Trendy ulegają zmianie

Z upływem czasu bardzo zmieniają się trendy wykończeni wnętrz. Wiele rzeczy, które były modne jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu, obecnie jest mocno passe. Doskonałym przykładem jest boazeria, która do niedawna gościła w większości mieszkań, obecnie praktycznie nikt nie decyduje się na montaż podczas remontu. Jednak moda lubi wracać, a lekko zapomniane trendy znów są odświeżane. Tak wyglądała sytuacja z tapetami na ścianach. Dawniej kwieciste i wzorzyste tapety były podstawą wystroju całego pomieszczenia i bez tego ani rusz. Po krótkiej przerwie wróciły do łask, jednak w innej formie, bardziej dekoracyjnej. Chętnie są wykorzystywane do ozdoby jednej ściany lub tylko jej fragmentu. Jednak w przypadku sufitu sytuacja nie wiele uległa zmianie, od niepamiętnych czasów gładki sufit był czymś ponadczasowym. Zmieniały się natomiast metody otrzymywania oczekiwanego efektu. Do niedawna najłatwiejszą i najwygodniejszą opcją było zamontowanie podwieszanego sufitu, jednak obecnie często stajemy przed wyborem- sufit podwieszany czy napinany.

Sufit napinany

Obecnie nowym rozwiązaniem jest sufit napinany, który również jest podwieszany pod starym stropem. Jednak efekt, który otrzymujemy jest różny, ponieważ w tym wypadku otrzymujemy efekt lustra, idealnej tafli, który jest niemożliwy do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych metod. Mimo to wiele osób waha się przed wyborem tego rozwiązania w obawie o trwałość. Fachowcy zapewniają, że napinane powłoki są jednym z bardziej trwałych możliwości wykończeniowych sufitu. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie do wysokich mieszkań w kamienicach, ponieważ obniżenie wysokości mieszkania spowoduje łatwiejsze nagrzewanie pomieszczeń, przy wyjątkowo estetycznym efekcie wykończenia. To rozwiązanie ma jednak wadę dotyczącą oświetlenia tej powłoki. Nie możemy wybierać oświetlenia, które będzie generować dużo ciepła, ponieważ wysokie temperatury mogą powodować odbarwienia i deformacje powłoki.
Mimo wszystko trendy królujące w naszych wnętrzach bardzo szybko zmieniają się, dlatego dobrze jest decydować się na rozwiązania trwałe i jednocześnie ponadczasowe.

Redakcja zapleczebudowlane.pl