Inwestycje w nieruchomości: 4 ciekawe pomysły

Sprzyjająca koniunktura na rynku nieruchomości sprawia, że coraz więcej osób poważnie myśli o tym, aby zainwestować swój kapitał w tej właśnie branży. Inwestycje w nieruchomości mogą przyjmować bardzo różnorodne formy i nie zawsze wiążą się z tanim zakupem celem sprzedaży z zyskiem. W tym artykule omówimy cztery popularne formy inwestycji w nieruchomości. 

Zakup miejsc parkingowych

Pierwszy sposób to ciekawa propozycja dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem na start. Wystarczy znaleźć realizowaną inwestycję, w ramach której powstaje nowy blok, apartamentowiec lub biurowiec. Deweloperzy często pozwalają na zakup miejsc parkingowych osobom, które nie będą dysponowały mieszkaniem lub biurem w danym miejscu. Miejsce można pozyskać także od właściciela nieruchomości. Z czasem, gdy budynek będzie już eksploatowany, mogą pojawić się problemy z miejscami parkingowymi. To dość powszechne. Wtedy można sprzedać wcześniej zakupione miejsca z naprawdę dużym zyskiem.

Zakup lokali biurowych i powierzchni sklepowej

Ciekawym pomysłem są także inwestycje w nieruchomości (https://pogorzelski.pl/inwestycje/) będące częścią większego przedsięwzięcia. Inwestor może zakupić powierzchnię biurową lub powierzchnię sklepową, a następnie pomyśleć o sprzedaży z zyskiem lub wynajmowaniem i czerpaniem pasywnego dochodu. To kolejna forma inwestycji, która nie wymaga tak dużych finansów, jak chociażby zakup mieszkania lub domu. Niewielkie lokale biurowe można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Taka inwestycja zwraca się przez kilka pierwszych lat, po czym zaczyna generować pasywne zyski. 

Inwestycje w nieruchomości metodą flippingu

Bardzo popularną techniką jest flipping. Polega to na zakupie nieruchomości w korzystnej cenie, a następnie podjęciu działań ukierunkowanych na zwiększenie jej wartości. W tym celu można przeprowadzić remont lub zadbać o udogodnienia ważne z perspektywy nabywcy. Takie inwestycje w nieruchomości wymagają sporej wiedzy, doświadczenia i kapitału początkowego, ale zyski potrafią osiągać nawet 10-15% z jednego flipa. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które dysponują umiejętnościami remontowymi lub budowlanymi. To pozwala samodzielnie zwiększyć wartość inwestycji, bez wydawania pieniędzy na fachowców. 

Zakup działek budowlanych

Na koniec warto także wspomnieć zakup działek budowlanych, których w ostatnich latach zaczyna brakować na obrzeżach dużych miast, które stale się rozwijają. To dobra lokalizacja dla osób, które z jednej strony chcą mieszkać w cichej i spokojnej okolicy, a z drugiej w pobliżu miasta. Inwestycje w nieruchomości w postaci działek wymagają jednak dużej cierpliwości, ponieważ wzrost wartości działki może nastąpić dopiero po kilku latach. Jednocześnie, zwrot z inwestycji może przyjmować imponujące wartości. Wprawni inwestorzy są w stanie zrobić nawet kilka tysięcy procent na takiej transakcji, zwłaszcza, gdy uda się kupić działkę, która stanie się atrakcyjna dla nabywców za kilka lat.

Redakcja zapleczebudowlane.pl