Kominek elektryczny – czy warto go mieć?

Kominek to bardzo praktyczna dekoracja każdego wnętrza. Wiele osób decyduje się na montaż kominka w sypialni bądź salonie, gdyż pozwala on wprowadzić przyjemny nastrój i wyciszyć się po długim dniu.

Źródło ciepła

Często kominki można spotkać również w salonach kosmetycznych czy też fryzjerskich, gdzie stanowią one dodatkowe źródło ciepła i umożliwiają relaks klientkom poddającym się zabiegom. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych modeli, opalanych drewnem są kominki elektryczne. Ich montaż jest nieskomplikowany, gdyż najczęściej wymaga jedynie podłączenia do źródła prądu. W razie potrzeby zainstalowane urządzenie można błyskawicznie zdemontować.
Taki kominek również posiada funkcję grzewczą, którą można regulować według swoich indywidualnych potrzeb. Kominki elektryczne w wielu różnych wzorach, rozmiarach i kolorach dostępne są w marketach budowlanych, supermarketach oraz wielu punktach internetowych. Ceny urządzeń mieszczą się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Każdy model objęty jest wielomiesięczną gwarancją na wypadek usterki lub uszkodzenia. Na sporą uwagę zasługują sklepy internetowe, gdyż najczęściej charakteryzuje je bardzo bogaty asortyment i przystępne ceny oferowanych produktów. Czas realizacji złożonego zamówienia to najczęściej zaledwie kilka dni roboczych, a zakupione produkty dostarczane są do klienta za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej.

Sposób instalacji

W kartonie znajduje się instrukcja podłączenia, montażu i obsługi wybranego modelu. Zazwyczaj kominek elektryczny sterowany jest za pomocą niewielkiego pilota, dzięki czemu moc grzania i różne efekty można wybierać zdalnie.
Głównym atutem modelu elektrycznego jest brak konieczności regularnego czyszczenia i noszenia drewna kominkowego. Tradycyjny model opalany drewnem niestety bardzo się kurzy i należy go regularnie oczyszczać przy pomocy odpowiednich narzędzi i preparatów chemicznych. Środki do czyszczenia ekranów kominkowych dostępne są w sklepach chemicznych, dyskontach oraz popularnych marketach.
Poszukując inspiracji z wykorzystaniem kominków elektrycznych warto zapoznać się z materiałami dostępnymi na portalach społecznościowych i popularnych forach. Inni użytkownicy dzielą się tam fotografiami swoich wnętrz.
Aby uzyskać niepowtarzalny efekt wokół kominka warto stworzyć obudowę z cegły, piaskowca czy innych materiałów wykończeniowych. Na górze warto stworzyć praktyczną półkę, na której stanie niewielki zegar, ramki ze zdjęciami czy rodzinne pamiątki z wakacji. Możliwości aranżacji jest bardzo wiele.

Redakcja zapleczebudowlane.pl