5 elementów wyposażenia, których nie może zabraknąć w Twoim domu – a Ty masz wszystkie?

Są takie elementy wyposażenia, które są absolutnie niezbędne i których nie może zabraknąć w Twoim domu. Oczywiście jest to łóżko, wygodna sofa, lodówka w kuchni. Dla niektórych będzie to ekspres do kawy, wszak bez ulubionego czarnego napoju ani rusz. Nasza lista nie będzie jednak zawierała wszystkich tych elementów. Będzie nieco alternatywnie, ale być może stwierdzisz, że faktycznie, którejś z tych rzeczy Ci brakuje, bo nie podejrzewamy Cię o spanie na materacu i brak wygodnego miejsca do odpoczynku. Zatem poznaj 5 elementów wyposażenia, których nie może zabraknąć w Twoim domu.

Pawlacze lub wieszak w przedpokoju – abyś nie chował rzeczy gości do swojej szafy

Niezależnie od tego czy mieszkasz w małej kawalerce czy masz większe mieszkanie musisz odpowiednio doposażyć swój przedpokój. W pierwszym przypadku, kiedy z przestronnością jest kłopot możesz zdecydować się na pawlacze zamontowane nad wejściem na potrzebne rzeczy, które chcesz mieć pod ręką. Ważne jest też miejsce, gdzie goście mogą powiesić swoje płaszcze i kurtki, czyli odpowiedni wieszak. Może być stojący, ale ścienny zajmie mniej miejsca. W każdym razie wieszanie rzeczy gości w swojej szafie jest uciążliwe, bo zawsze musisz mieć trochę miejsca, by je tam upchnąć i najczęściej sam musisz je nosić, chyba że chcesz, by każdy zaglądał do Twojej szafy, a przecież odrobina prywatności każdemu się należy.

Gazetnik w łazience – aby stworzyć przyjazną atmosferę i nie zabierać ze sobą smartfona

Nie każdy z nas ma ten luksus, że ma osobną toaletę i łazienkę z prysznicem czy wanną, często łazienka łączy funkcjonalność obydwu tych pomieszczeń. Aby zapewnić w niej odpowiednią atmosferę trzeba zadbać nie tylko o odświeżacze, bo naszym zdaniem równie ważne jest zapewnienie rozrywki. Wiele osób zabiera ze sobą wszędzie smartfony, a to przecież niehigieniczne, bo osadzają się na nich bakterie. Lepiej zapewnić stały dostęp prasy w łazience, którą można poczytać. Kiedyś gazety miały zupełnie inne zastosowanie, ale na szczęście czasy, kiedy papier toaletowy był towarem luksusowym dawno minęły, choć niedawno mieliśmy do tych czasów na szczęście krótki powrót. Tak już zupełnie poważnie gazetnik po prostu może być ciekawym dodatkiem, a że dodatkowo jest funkcjonalny, to tylko lepiej.

Radio w kuchni – uprzyjemni Ci codzienne obowiązki

Jeśli już idziemy tropem funkcjonalnych dodatków, to nie można zapomnieć o tych elektronicznych. Warto zafundować sobie radio w kuchni. W ten sposób można uprzyjemnić sobie codzienne, czasem mozolne obowiązki związane z gotowaniem i przygotowywaniem posiłków, bo wszyscy lubią jeść, ale nie wszyscy lubią gotować. Możesz nie tylko posłuchać muzyki czy wiadomości, ale również ciekawych audycji czy słuchowisk radiowych, a słuchanie radia bardziej stymuluje Twoją kreatywność niż oglądanie ciągle tych samych lub podobnych seriali w telewizji. Ponadto radio w stylu nowoczesnym czy retro na kuchennym kredensie po prostu fajnie wygląda. Zatem my jesteśmy na tak!

Oświetlenie, którym możesz sterować, dopasowane do Twoich potrzeb

Dochodzimy do elementu, który ma wprawdzie każdy, ale może nie każdy tak samo dopasowany do potrzeb. Nie ma nic bardziej irytującego niż pulsujące światło. Zatem jeśli nie masz problemów z napięciem w Twojej instalacji, to koniecznie musisz zadbać o wysokiej jakości żarówki LED, które znajdziesz w sklepie elektrycznym. Jeśli jesteś jeszcze na etapie budowy lub gruntownego remontu i możesz wdrożyć pewne rozwiązania w swojej instalacji, to polecamy np. możliwość sterowania światłem. Inteligentne rozwiązania, jak włączanie się światła schodowego na czujnik ruchu albo sterowanie barwą oświetlenia przy użyciu pilota to doskonałe pomysły do każdego domu. Pierwszy bardzo funkcjonalny i sprawdzi się także w łazience, a drugi idealny na domową imprezę. Takie rozwiązania znajdziesz w sklepie elektrycznym amper.pl, którego odwiedzenie rekomendujemy. Pamiętaj, by dobrać żarówki odpowiednio do opraw, a także zwrócić uwagę na zakres kąta padania światła czy jego temperaturę barwową.

Ekspres do kawy – bo nie warto tracić czasu i warto zawsze mieć pod ręką małą czarną

Według nas kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia domu jest ekspres do kawy. Przygotowanie pysznej kawy nie musi długo zajmować, zresztą nie musi Ci wcale zabierać czasu, wystarczy, że wybierzesz ekspres, który można programować na dowolną godzinę i przygotuje dla Ciebie czarną, świeżą i gorąco kawę, wtedy kiedy najbardziej będziesz jej potrzebować. Możesz oczywiście zdecydować się także na tradycyjny ekspres ciśnieniowy, w którym przygotujesz wymyślne kawy jak z kawiarni, takie jak latte macchiato, cappuccino, czy po prostu kawę z pianką. W każdym razie ekspres do kawy to prawdziwe must have dla wszystkich tych, którzy często niedosypiają, a także miłośników czarnego, gorącego napoju.

Jeśli szukasz oryginalnych dodatków, to możesz postawić także na dzwoneczek – dla oszczędzania gardła. Nie będziesz już krzyczeć na cały dom, aby ktoś raczył Ci wreszcie odpowiedzieć. Oczywiście zawsze można powiedzieć – od czego masz smartfon, ale dzwonienie do siebie w domu raczej jest słabym pomysłem. Warto stawiać na wspomniane elementy w swojej domowej przestrzeni, według nas w każdej doskonale się sprawdzą.

Redakcja zapleczebudowlane.pl