TOP3 – konstrukcje aluminiowe warte uwagi

Aluminium to bardzo popularny w dzisiejszych czasach materiał, który można wykorzystać na wiele sposobów. Widać to po powstających przy użyciu tego surowca konstrukcjach. Oto 3 najciekawsze przykłady wykorzystania aluminium, które doskonale pokazują jak uniwersalny i ciekawy jest to materiał.

Aluminium — charakterystyka

Mianem aluminium nazywamy stopy, które tworzone są w głównej mierze z glinu. Tak formalnie nazywa się po polsku pierwiastek, który kojarzony jest właśnie z aluminium. Najczęściej stopy aluminium tworzy się przy użyciu także kilku innych metali tak, by ostatecznie osiągnęło pożądane właściwości.

Sam w sobie glin wyróżnia się bardzo małą gęstością, która sprawia, że jest to metal lekki. Cechuje go także bardzo duża plastyczność, dobre przewodnictwo cieplne i elektryczne, a także odporność na wiele czynników zewnętrznych.

Aluminium, zanim stanie się odpowiednim stopem, nie jest jednak wcale tak wytrzymałe. To właśnie odpowiedni skład, a także kilkukrotna obróbka cieplna sprawia, że oferuje takie właściwości. Stosunek wytrzymałości do ciężaru właściwego dla większości z nich jest lepszy niż w przypadku stali uznawanej za jeden z najbardziej solidnych stopów.

3 konstrukcje aluminiowe warte uwagi

Patrząc na konstrukcje aluminiowe, warto wyróżnić przede wszystkim okna. Są one świetnym przykładem tego, jakie możliwości zapewnia ten oto materiał. Mogą mieć praktycznie dowolny kształt i rozmiar. Dzięki temu możliwe jest tworzenie nawet pełnych przeszkleń, które na ścianie budynku prezentują się niezwykle efektownie. Co ważne, oprócz świetnych wrażeń estetycznych, okna aluminiowe oferują też doskonałe wartości izolacji termicznej i wysoką wytrzymałość.

Kolejne na liście są fasady aluminiowe. Doskonale sprawdzają się na budynkach, szczególnie w przypadku biurowców i galerii handlowych. Takie konstrukcje aluminiowe nadają bardzo nowoczesnego wyglądu. Ciekawym zastosowaniem aluminium są też tak zwane ogrody zimowe. Są to w pełni przeszklone, niewielkie zamknięte ogródki, które zapewniają ciepłe miejsce do spędzania czasu w otoczeniu natury nawet w trakcie zimy.

Zapraszamy po więcej informacji: konstrukcje aluminiowe Poznań.

Materiał zewnętrzny

Redakcja zapleczebudowlane.pl