Tapety roślinne – przyroda w Twoim mieszkaniu

Tapety, których dominantę stanowi przyroda, to interesująca propozycja dla miłośników roślin uwielbiających okraszać swoje mieszkania wszystkim, co kojarzy się z naturą, niezniszczoną przez człowieka i nietkniętą przez cywilizację. Okładziny ścienne z tego rodzaju wzornictwem doskonale wpiszą się w popularne trendy, stanowiąc swoisty manifest proekologiczny.

Przyrodnicze motywy na tapetach

Asortyment tapet inspirowanych przyrodą obejmuje dwa rodzaje okładzin: stanowiące fotograficzne odwzorowanie natury oraz zdobione ilustracjami z dekorami botanicznymi. Wśród tych pierwszych dominują obrazy kwiatów, niepokojących i mrocznych drzewostanów Skandynawii, tropikalnych lasów z bujnymi pnączami i dziką fauną oraz motywy palmowe, w tym przedstawiające liście monstery – najmodniejszy ostatnio dekor w wystroju wnętrz. Z kolei drugą grupę okładzin tworzą głównie tapety przyroda dedykowane dzieciom i dekorujące ich pokoje. Są one zdobione pogodnymi rysunkami przedstawiającymi różne okazy rodzimej i egzotycznej flory oraz fauny. Najczęściej pojawiają się na nich pełne wdzięku kwiatuszki czy sympatyczne zwierzątka.

Uniwersalizm tapet z dekorami botanicznymi

Tapety, których motywem przewodnim jest przyroda, od lat dekorują ściany salonów, sypialni oraz jadalni w domach i mieszkaniach wielu naszych rodaków. Jednak jeszcze do niedawna większość Polaków nie wyobrażała sobie, że znajdą zastosowanie w kuchni lub łazience. Tymczasem w ostatnich latach jest to najmodniejszy trend. Efektowna tapeta z botanicznym dekorem położona na jednej ścianie tych pomieszczeń będzie prezentowała się niezwykle atrakcyjnie, stanowiąc mocny akcent tych wnętrz. Florystyczne dekory uczynią typowo użytkową przestrzeń bardziej przyjazną i przytulną.

Tapety florystyczne w różnych aranżacjach

Tapety inspirowane przyrodą sprawdzą się w różnorodnych stylistykach wystroju mieszkań. Tapety, których główny motyw to tropikalna przyroda z jej intensywnością barw oraz bogactwem wspaniałych okazów fauny i flory, będą pasowały do wnętrz w stylu kolonialnym. Stworzą harmonijną kompozycję z masywnymi meblami z egzotycznego drewna i pamiątkami z podróży. Tapety z bogatą ornamentyką kwiatową będą idealne do salonów w stylu glamour, zaś okładziny zdobione obrazami surowych skandynawskich lasów doskonale wpiszą się w nowoczesne aranżacje minimalistyczne. Z kolei delikatne motywy kwiatowe na tapetach świetnie uzupełnią wizerunek wnętrz w stylu rustykalnym i boho. Skomponują się z jasnymi meblami z drewna, tekstyliami z naturalnych tkanin czy dodatkami z wikliny.

Redakcja zapleczebudowlane.pl