Sofa czy narożnik – co lepiej sprawdzi się w małym salonie?

Salon to prawdziwe serce każdej aranżacji domu lub mieszkania. Od jego wyposażenia i stylu wykończenia, w dużej mierze zależy codzienne samopoczucie domowników. Im mniejszy salon, tym trudniej jest go zaaranżować i trzeba być bardziej kreatywnym. Jest to jednak możliwe, dlatego właściciele mniejszych mieszkań lub domów również nie powinni się załamywać. W takim salonie koniecznie warto postawić na kącik wypoczynkowy, w którym znajdą się odpowiednie meble. Co można tam wykorzystywać?

Domownicy stają przed wyzwaniem, czy kupić sofę, czy narożnik. Oba te meble mają swoje wady i zalety, z którymi warto się zapoznać przed zakupem. Rozmiary i stylistyka tych mebli powinny zawsze być dopasowane do potrzeb użytkowników oraz wolnego miejsca, którym dysponują oni w salonie. W małych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej postawić na praktyczne i kompaktowe meble, które jednocześnie będą mogły spełniać wiele funkcji. To cechy, które znajdziecie zarówno w narożnikach i sofach, a ich wybór jest sprawą bardzo indywidualną.

Dlaczego postawić na sofy do małych salonów?

W małych salonach bardzo dobrze sprawdzają się kompaktowe i uniwersalne sofy. Zajmują one mniej przestrzeni użytkowej od narożników oraz z powodzeniem mogą być wykorzystywane w wielu aranżacjach wnętrz. W małych przestrzeniach warto ustawiać sofy w bezpośrednim pobliżu ściany, dzięki czemu centralna część salonu pozostanie przestronna. Wpłynie to korzystnie na codzienne funkcjonowanie domowników oraz ich samopoczucie. Taki kącik wypoczynkowy najczęściej kreowany jest na przeciwko telewizora, dzięki czemu daje możliwość wspólnego spędzania czasu z ulubionym serialem, na przykład na Netfliksie.

W nieco większych salonach sofy mogą pełnić rolę wysp, wokół których toczy się życie salonowe. Stylistyka tych mebli jest bardzo różna, dlatego bez trudu dobierzecie model spełniający Wasze oczekiwania. W nowoczesnych wnętrzach warto postawić na odcienie szarości, które są bardzo uniwersalne i estetyczne. Warto również zwrócić uwagę na sofy, które mają wbudowaną funkcję spania. Dodatkowe miejsca noclegowe zawsze są na wagę złota, a małe salony często pełnią również funkcję sypialni w mieszkaniu. Taki mebel w ciągu jednej chwili można rozłożyć do pozycji łóżka. Wyposażenie do salonu musi być odporne na intensywną eksploatację i łatwe w pielęgnacji, dlatego wybierajcie tylko wysokiej jakości sofy i inne meble wypoczynkowe.

Narożnik również sprawdzi się w małym salonie

W małych salonach z powodzeniem możecie postawić również na narożniki. Zajmują one trochę więcej miejsca, jednak jednocześnie dają więcej miejsc siedzących w salonie. Sprawdzi się to zarówno na co dzień oraz w trakcie odwiedzin znajomych. Kształt narożników sprawia, że doskonale odnajdują się one w pobliżu ścian na ich styku, dzięki czemu będą zajmowały mniej przestrzeni użytkowej w salonie. Alternatywą może być wykorzystywanie ich w formie wyspy. Wśród narożników również warto poszukiwać mebli, które mają wbudowaną funkcję spania oraz dodatkowy pojemnik na pościel lub inne przedmioty. Taki zestaw korzystnie wpłynie na funkcjonalność pomieszczenia oraz ułatwi zachowanie w nim porządku.

W związku z tym, jak odpowiedzieć na tytułowe pytanie? Tak naprawdę nie jest to takie proste, a wybór pomiędzy narożnikami i sofami jest kwestią indywidualną. Oba meble sprawdzą się w małych salonach, jednak mają trochę inną specyfikę i kształty. Meble wypoczynkowe dobierajcie zawsze bezpośrednio pod kątem swoich potrzeb oraz możliwości aranżacyjnych, aby posłużyły Wam przez lata.

Redakcja zapleczebudowlane.pl