Jak wykorzystać płytki romby w aranżacjach wnętrz?

Są mistrzami drugiego planu – pozwalają na tworzenie posadzek lub ścian o wyjątkowych wzorach. Prezentują szeroką gamę kolorów, dlatego dzięki nim stworzysz oryginalne powierzchnie. Nie musisz ograniczać się w aranżacji do klasyki – wykorzystuj siłę kreatywnych deseni. Płytki w romby mają do zaoferowania więcej niż Ci się wydaje.

Ich zaletą jest też to, że możesz je łączyć w dowolne formy i zestawiać z terakotą w innym kształcie. Dzięki temu w pomieszczeniu możesz stworzyć nawet nietypowe pomysły wnętrzarskie o niebanalnych aranżacjach i według własnego gustu. Płytki romby to funkcjonalne i dekoracyjne dodatki. Zobacz, co możesz z nich wykreować.

 

Płytki w romby na ścianę

Do wyboru masz gładkie i wypukłe struktury, decydujesz również o wykończeniu – matowym lub połyskującym. Kształt rombu pomoże Ci stworzyć interesujące desenie pomiędzy górnym a dolnym zabudowaniem szafek w kuchni. W jaki sposób układać płytki romby na ścianie? Możesz to zrobić w prostym układzie albo wnieść do wnętrza więcej dynamiki układając wzory w postaci geometrycznych sześcianów lub francuskiego chevronu. Hipnotyzująco będzie wyglądać cała ściana w łazience ułożona w sposób heksagonalny – wykorzystując białe i szare płytki w różnych odcieniach, twórz efektowne powierzchnie w wymiarze 3D.

 

Posadzka w romby

Płytki w romby na podłodze są pomocne, jeśli aranżujesz wnętrze w jednolitych barwach – wtedy dynamika wzoru ożywi pomieszczenie. Pięknie prezentują się w przestronnych pokojach – do małych zaleca się stosowanie większych rozmiarów, ponieważ wzór może optycznie pomniejszać. Figura jest na tyle ciekawa, że z powodzeniem możesz ją zastosować w wielu nowoczesnych stylach. Warto zwrócić uwagę na dwukolorowe łączenia, które posłużą do budowania wyrazistych kontrastów np. w salonowym stylu glamour. Geometryczna terakota ciekawie przyozdobi wnętrze nowoczesnej kawiarni lub gabinetu.

 

Kształt rombu do każdego wnętrza

Asortyment rynkowy obejmuje produkty, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością – płytki w romby mają uniwersalne zastosowanie w każdym domu, zarówno na ścianie, jak i podłodze. W sprzedaży jest dostępna także terakota z gresu mrozoodpornego, który możesz wykorzystać na zewnątrz budynku. Białe płytki w połączeniu z kontrastującymi stworzą ciekawy efekt, który ozdobi taras lub schody wejściowe. To również odpowiednie płytki do kuchni i łazienki, które wykazują dużą odporność na urazy mechaniczne i działanie słońca oraz wilgoci. Przełam się i wykorzystuj romby do tworzenia inspirujących podłóg.

Redakcja zapleczebudowlane.pl