Drewniane meble w domu – dlaczego warto?

Naturalne materiały znów rządzą we wnętrzach. Doskonale widać to w aktualnych trendach. Czy jednak inwestycja w drewniane meble to rzeczywiście dobry pomysł? Sprawdźmy, jakie są zalety tego rozwiązania. Dowiedzmy się, jak wybrać dobrej klasy meble. 

W ostatnich latach dużą popularnością cieszyły się meble ze sklejki. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie produkty są bardzo tanie, a jednocześnie wyglądają naprawdę solidnie. Każdy, kto miał takie meble, wie jednak doskonale, że to tylko pozory. W rzeczywistości są to wyroby niskiej jakości. Na pewno nie można powiedzieć, że ich zakup jest inwestycją na lata. Co innego natomiast z meblami wykonanymi z prawdziwego drewna. Te są bowiem idealnym przykładem solidności i trwałości. Z pewnością to jeden z powodów, dla których znów tak chętnie po nie sięgamy. Meble z drewna to klasa sama w sobie, dzięki czemu stanowią doskonałe dopełnienie gustownych wnętrz.

Meble drewniane — zalety i wady

Jeśli właśnie urządzamy nasze domowe wnętrza, meble z drewna będą doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo to zakup na lata. Takie meble są ponadczasowe i z pewnością będą świetnie prezentować się nawet za kilkadziesiąt lat – oczywiście, jeśli zadbamy o ich odpowiednią pielęgnację i regularną renowację. Co więcej, doskonale pasują niemal do każdego wnętrza. Komoda, czy też witryna drewniana to świetny wybór zarówno do nowoczesnego salonu, jak i pokoju w stylu skandynawskim, czy boho. Dlatego też, mimo że taka inwestycja wiąże się z nieco większym wydatkiem, to jednak i tak jest to bardzo opłacalne. Czy wszystkie produkty z naturalnego surowca muszą być drogie? Oczywiście, że nie! Jeśli szukamy solidnych i jednocześnie budżetowych rozwiązań, wybierzmy meble sosnowe

Dużą zaletą mebli z drewna jest też ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wszelkie zarysowania i ubytki można natomiast bardzo łatwo naprawić, dzięki czemu będą wyglądać jak nowe. 

Meble drewniane — jak o nie dbać? 

Meble z drewna wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu przez długi czas mogą wyglądać dokładnie tak, jak w dniu zakupu. Pod tym względem drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Wystarczy wdrożyć pewne działania do codziennej rutyny, by osiągnąć świetny efekt. Aby stolik, szafa, czy witryna drewniana zachowały świetny wygląd, wystarczy przecierać ich powierzchnię kilka razy w miesiącu ściereczką nasączoną specjalnym preparatem do czyszczenia takich materiałów. Warto unikać też czynników szkodliwych takich jak wilgoć, czy wysoka temperatura. To szczególnie istotne, jeśli chodzi o meble sosnowe

Redakcja zapleczebudowlane.pl