Domy z poddaszem do adaptacji – zobacz ofertę MURATORA

Domy z poddaszem do indywidualnej adaptacji to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Przystępne cenowo podczas realizacji oraz komfortowe w trakcie późniejszego użytkowania, skutecznie zaspokajają zmieniające się potrzeby mniejszych i większych rodzin. Wiele ciekawych projektów domów, których wyższą kondygnację możemy zaadaptować w późniejszym czasie, znajdziemy w kolekcji MURATORA. Czym się wyróżniają, jakie są ich zalety oraz kto powinien się na nie zdecydować?

Domy z poddaszem do adaptacji – szeroka gama propozycji

Planujemy budowę, a zarazem nie mamy wystarczających funduszy, aby zaaranżować od razu całe wnętrze? W takiej sytuacji naszą uwagę powinny zwrócić projekty domów z poddaszem do adaptacji. Wystarczy, że wzniesiemy budynek i wykończymy wyłącznie jego parter, abyśmy mogli zamieszkać w nim bez konieczności urządzania wyższej kondygnacji. W katalogu MURATORA dostępne są zróżnicowane projekty domów, których poddasze możemy zaadaptować w dogodnym dla nas momencie. Poszczególne propozycje są utrzymane w bardziej nowoczesnym bądź tradycyjnym stylu, a ich zróżnicowane wymiary czy geometria dachu ułatwiają dopasowanie do zapisów lokalnego prawa oraz parametrów działki. Co więcej, dzięki różnorodnej powierzchni i liczbie pomieszczeń, takie budynki przypadną do gustu zarówno singlom, jak i parom czy rodzinom z małymi dziećmi, oferując im optymalną przestrzeń do życia.

Zalety domów z poddaszem do adaptacji

Domy z poddaszem do adaptacji to budynki o szerokim potencjale aranżacyjnym. Jeżeli wraz z upływem czasu stwierdzimy, że potrzebujemy dodatkowych pomieszczeń – bez trudu wygospodarujemy je na wyższej kondygnacji. W sytuacji, gdy nie będziemy widzieć potrzeby posiadania większej liczby pokoi, poddasze nadal będziemy mogli traktować jako praktyczny strych. Do czasu jego adaptacji, możemy liczyć na niższy podatek od nieruchomości oraz mniejsze koszty ogrzewania. Zakup takiego projektu pozwoli nam także na znacznie łatwiejsze i tańsze wykończenie poddasza, niż ma to miejsce w przypadku domów z nieużytkowym strychem. Tego typu plan posiada bowiem odpowiednie nachylenie połaci, wysokość ściany kolankowej czy miejsce pod budowę schodów, do minimum ograniczając formalności i prace związane z wydzieleniem dodatkowych pokoi.

Kto powinien wybrać projekt domu z poddaszem do adaptacji?

Projekty domów z poddaszem do indywidualnej adaptacji to propozycja, która zainteresuje przede wszystkim młode małżeństwa, planujące powiększenie rodziny w przyszłości. Na samym początku mogą one wygodnie zamieszkać na parterze, a po narodzinach pociech – urządzić dla nich sypialnie na wyższej kondygnacji. Z tego rozwiązania powinny skorzystać osoby, które planują za jakiś czas zaopiekować się starszymi rodzicami. Gdy seniorzy podupadną na zdrowiu, inwestorzy będą mogli zamieszkać na poddaszu, a łatwiejszy w użytkowaniu parter pozostawić mniej sprawnym domownikom. Warto zdecydować się na nie także w sytuacji, gdy za jakiś czas chcielibyśmy urządzić w swoim domu przestrzeń do pracy lub domowy gabinet, lecz na razie nie mamy sprecyzowanych planów odnośnie swojej przyszłej kariery zawodowej.

Dom z poddaszem do adaptacji to budynek, który zapewni nam szerokie pole manewru, jeżeli w przyszłości będziemy potrzebować większej przestrzeni mieszkalnej. Jest interesującym kompromisem pomiędzy obiektem parterowym a piętrowym, wpisując się w potrzeby inwestorów dysponujących ograniczonymi środkami finansowymi na etapie budowy. Szeroka gama dostępnych propozycji sprawi, że bez trudu znajdziemy w niej idealne rozwiązanie, umożliwiające nam wzniesienie wymarzonego domu bez nadwyrężania budżetu przeznaczonego na ten cel.

Zdjęcie: Projekt C444o – Czterolistna koniczyna – wariant XIV z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Artykuł sponsorowany: Projekty domów od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-murator/

Redakcja zapleczebudowlane.pl