Dekoracja okien – rolety rzymskie

Odpowiednia dekoracja okien jest niewątpliwą ozdobą każdego pomieszczenia oraz zapewnia komfort i intymność po zmierzchu. Od kilku sezonów w wielu mieszkaniach królują plisy, rolety rzymskie, żaluzje, rolety dzień i noc oraz tradycyjne rolety.
Ich ceny mieszczą się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za sztukę. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu czynników, między innymi rozmiaru, wybranego producenta oraz od jakości tkaniny.

Oferta sklepów internetowych

Warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, gdyż cechuje je bardzo bogaty asortyment i przystępne ceny oferowanych produktów. Wiele modeli wykonywanych jest na indywidualne zamówienie klienta. Na stronie dostępny jest aktualny wzornik dostępnych tkanin i różnorodne mechanizmy. Każdy model posiada bardzo szczegółowy opis, co znacząco ułatwia właściwy wybór.
Czas oczekiwania na realizację złożonego zamówienia wynosi kilkanaście dni roboczych. Zakupione produkty dostarczane są do klienta za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej lub poprzez pocztę. Wiele klientów decyduje się na dostawę do pobliskiego paczkomatu, gdyż dzięki temu może odebrać swoją paczkę o każdej porze dnia.
Sporo zwolenników mają plisy, które są bardzo wygodne i prezentują się niebanalnie. Ich długość można regulować z góry oraz z dołu. Na rynku dostępne są plisy wykonane z różnych kolorów tkanin oraz o różnej grubości. Doskonałym wyborem jest model który posiada charakterystyczną gumę, która nie przepuszcza światła. Taka wersja idealnie sprawdzi się także latem, gdy pomieszczenie nadmiernie się nagrzewa.

Na ramach okiennych

Plisy najczęściej montowane są na ramach okiennych, przez co zajmują niewiele miejsca. Pięknie prezentują się również zestawione z zasłonami w intensywnym odcieniu.
Model rolet powinien być dobrze dopasowany do pomieszczenia. Roleta rzymska wykonana z ciekawej tkaniny z powodzeniem zastąpi firany. Pięknie prezentuje się ona na oknie kuchennym lub łazienkowym. Do wyboru są rolety pojedyncze, bądź modele duo, które pod spodem posiadają warstwę lekkiego tiulu. Modele duo prezentują się bardzo elegancko. Doskonale pasują one do wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim oraz tradycyjnym.
Ogromną zaletą rolet rzymskich jest możliwość wyprania ich w pralce, wystarczy jedynie wyciągnąć z tkaniny druty, które trzymają fałdy materiału.
Warto pamiętać oczywiście aby delikatne tkaniny prać przy pomocy odpowiednich detergentów. Najlepszym wyborem będą proszki i płyny przeznaczone do prania firan i zasłon. Nie należy prać ich również w zbyt wysokiej temperaturze.

Redakcja zapleczebudowlane.pl